image-2316

Jak kupić dom?

Proces zakupu mieszkania czy domu może się wydawać zawiły i skomplikowany. Możesz być pewny, że pomożemy przejść Tobie przez wszystkiego jego etapy.

Przedstawiliśmy cały proces w punktach, aby był dla Ciebie zrozumiały i czytelny. Krok po kroku wytłumaczymy jak kupić Twój nowy dom.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu podczas którego odpowiemy na wszystkie pytania.

1 Pierwszy kontakt
i spotkanie

Pierwszy kontakt odbywa się zazwyczaj w formie rozmowy telefonicznej lub wiadomości e-mail. Podczas rozmowy zaprosimy Ciebie na spotkanie w naszym biurze lub na terenie inwestycji.

Podczas spotkania zaprezentujemy Tobie najważniejsze informacje dotyczące inwestycji a tuż po nim otrzymasz wzory umów i dokumentów, które pozwolą na obiektywną i rzetelną ocenę naszej oferty.

2 Rezerwacja
lokalu

Po pierwszym spotkaniu w każdej chwili dokonać można niezobowiązującej, wstępnej rezerwacji na okres około tygodnia. To czas, w którym ustalamy warunki zakupu, przygotowujemy umowę rezerwacyjną oraz podejmujesz finalną decyzję o zakupie.

W momencie podpisania formalnej umowy rezerwacyjnej dany lokal zostaje wyłączony ze sprzedaży i rozpoczynamy przygotowania do podpisania umowy notarialnej, w tym rozpoczęcie procedury zmian lokatorskich oraz złożenie wniosku kredytowego.

Opłata rezerwacyjna w Pure nie przekracza 1% wartości lokalu i jest w pełni zwrotna.

3 Wniosek o
kredyt
hipoteczny

Twoja umowa rezerwacyjna trafia do doradcy finansowego po czym następuje wymiana pozostałych dokumentów z opiekunem kredytu.

Czas oczekiwania na pozytywną decyzję kredytową to ok. 45-60 dni i jest ona niezbędna do dalszych kroków, czyli podpisania umowy deweloperskiej.

4 Personalizacja

Dopasuj dom do Twoich potrzeb i stylu życia. Skorzystaj z proponowanych przez nas opcji dodatkowych, przedstaw swoje propozycje zmian lub skorzystaj z oferty naszego architekta.

Czas na wykonanie indywidualnego projektu: 2 miesiące

5 Umowa
deweloperska
notarialna i
pierwsza wpłata

Umowa deweloperska, zawierana w formie aktu notarialnego, to formalna umowa o wybudowanie i sprzedaż lokalu. Spotkanie z notariuszem trwa zazwyczaj ok. 2 h.

W przeciągu 2 tygodni od podpisania umowy deweloperskiej należy wpłacić pierwszą transzę na Otwarty Mieszkaniowy Rachunek Powierniczy (OMRP). Kolejne transze określone są harmonogramem.

Odbiór domu

Moment na który wszyscy czekają – po zakończeniu budowy i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie poprosimy o wpłatę ostatniej transzy a następnie umówimy się na przekazanie kluczy. Lokal jest gotowy do wydania.

Spisujemy liczniki, wyłapujemy niedociągnięcia, sporządzamy protokół zdawczo-odbiorczy i przekazujemy klucze. Jeżeli w lokalu znajdzie się rysa choćby na parapecie czy błędnie umiejscowione gniazdko – co się zdarza przy takiej skali inwestycji, nie martw się, w ciągu kilkunastu dni od odbioru wszystkie drobne usterki zostaną usunięte. Naprawy, które wymagają interwencji producenta zostaną ustalone indywidualnie.

Rozpoczyna się okres 5 letniej rękojmi na lokal.

W ciągu 3 miesięcy od uzyskania pozwolenia na użytkowanie umawiamy się na podpisanie notarialnej umowy przeniesienia własności. Umowa deweloperska wygasa a pojawia się wniosek o wpisanie właścicieli lokalu do Księgi Wieczystej.